"Jeśli nie uda mi się zrealizować mojego marzenia, myślałem sobie, nie stanie się to dlatego, że nie skorzystałem z szansy podjęcia wyzwania"

Monty Roberts

W tym co robimy możesz nas wesprzeć nr. konta:
BGŻ 30203000451110000002940120

ZAPROSZENIE

Już po raz IV odbędzie się CHARYTATYWNE KOLĘDOWANIE
Tym razem jednak zagramy w Gliwicach w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP ul. Kozielska 29, 21 stycznia 2018 godz. 17.00.
Zagra: REKONSTRUKCYJNA ORKIESTRA DĘTA UŁANÓW ŚLASKICH, która powstała przy naszym Stowarzyszeniu.
Serdecznie zapraszamy!


Idea...

... jest banalna: nieść radość innym. W czasie kolędy, spotkałem na swojej drodze, małego Damiana. Ma podwichnięte biodro, epilepsję oraz dziecięce porażenie mózgowe.
Ma też - przedewszystkim kochającą rodzinę, która chciałaby dla niego jak najlepiej. Podczas rozmowy zrodziła się idea, by stworzyć warunki Damiankowi do rehabilitacji na koniu. O naszym pomyśle warto zobczyć materiały telewizyjne:

 • Charytatywne Kolędowanie w TVP Katowice

 • Charytatywne kolędowanie w TV Zabrze


  Relacja:

  Charytatywne Kolędowanie`2016

  31 stycznia odbyło w kościele św. Józefa w Zabrzu się II CHARYTATYWNE KOLĘDOWANIE, którego celem była zbiórka funduszy na Hipoterapię podopiecznych naszego Stowarzyszenia.
  Koncert odbył się pod patronatem Pani Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie i przyjęcie naszego skromnego zaproszenia.
  Gwiazdą wieczoru, była Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  Policjanci, nie tylko charytatywnie zagrali ale ofiarowali swoje płyty jako swój wkład w nasze dzieło.
  W tym miejscu pragnę wyrazić swoją wdzięczność dowódcy orkiestry Panu st. asp. Waldemarowi Skotarskiemu za dobro okazane podopiecznym naszego Stowarzyszenia. W mateuszowej Ewangelii czytamy: „wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili” – mówi Jezus. Ufam, iż za okazane dobro maluczkim, Bóg obdarzy Państwa swoim błogosławieństwem.
  Słowa wdzięczności składam również na ręce:
  Ks. Joachima Gondro – kapelana policji; sier. szt. Daniela Grodzińskiego; st. sier. Marka Jona.
  Obok naszego koncertu odbywał się jeszcze skromny kiermasz. W tym miejscu dziękuję naszym dobrodziejom, którzy ofiarowali różne upominki na rzecz naszego dzieła. Szczególne słowa wdzięczności dla Trudzi Przybyła, która przez kilka miesięcy przygotowywała różne przedmioty na nasz kiermasz. Dziękuję Magdalenie Jeziorskiej i członkom przyparafialnego KSM-u, którzy ów kiermasz prowadzili.
  Słowo DZIĘKUJĘ należy się również członkom naszego Stowarzyszenia szczególnie Jolancie i Janowi Polednik, jak również Teresie Musik.
  Podczas koncertu wiersze ks. Jana Twardowskiego czytała pani Urszula Potyka – Radna Miasta Zabrze, zaś komentarze autorstwa Ks. Rafała Przybyły, czytał Pan Rafał Janus – wydawca e-book`ów. Dzięki ich zaangażowaniu koncert stał się okazją do refleksji i zadumy nad doświadczeniem drugiego człowieka
  Wydarzeniem towarzyszącym naszemu dziełu była rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Wolontariusze DKMS przez cały dzień rejestrowali osoby, które są gotowe pomóc chorym. Za trud poświecony i temu dziełu serdecznie dziękuję. Zarejestrowano 65 osób.
  Całe nasze wydarzenie, nagłaśniały Media. Serdecznie dziękuję TV Zabrze, która objęła nasze wydarzenie patronatem medialnym i nie tylko zareklamowała ale i zrobiła materiał podsumowujący:

 • Zapowiedź w Wydarzeniach TV Zabrze

 • Zapowiedź w Strefie Kultury TV Zabrze

  Relacje w TV Zabrze:
 • Relacja w wydarzeniach z dnia 1 lutego 2016

  Patronat medialny objęła również TVT z Rybnika. Zapowiedzi ukazywały się również w Gościu Niedzielnym oraz internetowym wydaniu „Głosu Zabrza”.
 • Głos Zabrza – Zapowiedź.

  Zabrzański tygodnik zapowiedział szerszą relacje w wydaniu papierowym na dzień 4 lutego 2016.
  Również w wydaniu internetowym Tygodnik zamieścił relację:
 • Głos Zabrza

  Redaktor Przemysław Jarasz z „Głosu Zabrza” umieścił krótki filmik z naszego wydarzenia:
 • Pan Przemysław Jarasz

  Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym
  Niech za wszelkie dobro, okazane maluczkim, dobry Bóg wynagrodzi Wam potrzebnymi łaskami.

   

 •